3Dörtgen ve ATÖLYE İstanbul ile 3D Printer Atölyesi

  • Tarih: 23 Kasım 2013 Cumartesi
  • Saat: 13:30 - 17:00
  • Yer: Mixer

Bir gün içinde kendi telefon kılıfınızı tasarlayıp üretmek ister miydiniz? 23 Kasım Cumartesi günü Mixer’de gerçekleşen 3Dörtgen ve ATÖLYE İstanbul ile 3D Printer Atölyesi’ nde kendi telefon kılıflarımızı tasarlayıp ürettik.

Telefon Kılıfını Kendin Tasarla
Hızla gelişen teknoloji ve değişen trendler; tasarım ve üretim kültürüne de yön veriyor. Geleneksel makine tekniklerinden farklı bir altyapıyla çalışan hızlı prototipleme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak, çağa ayak uydurmak anlamına geliyor. 

Neden iPhone Kılıfı Üzerine Bir Kurgu Geliştiriyoruz?
iPhone, global dünyada sadece teknolojinin değil popüler kültürün de en büyük simgelerinden biri. Popüler bir objeye, bireysel ifade katarak yeni bir anlam kazandırma sürecini, tasarımın en eğlenceli hallerinden biriyle deneyimliyoruz.    

3D Printer Nedir?
Hızlı prototipleme, katman yığma yöntemi ile imalat yapılmasını sağlayan bir üretim yöntemi.  Bu yöntem ile üretim yapan cihazlar 3D printer olarak adlandırılıyor. 3D printer'ın en büyük avantajı diğer yöntemlerin kısıtları sebebiyle üretilemeyen her türlü geometrik şekli çok kısa bir süre içerisinde oluşturabilmesi.