Art Stage Singapore 2017

  • Tarih: 12 Ocak 2017 Perşembe - 15 Ocak 2017 Pazar
  • Yer: Singapore

Mixer, 12-15 Ocak 2017 tarihleri arasında Berkay Buğdanoğlu’nun son serisi ‘Reclamation’ ile yeniden Art Stage Singapur’da olacak. E8 numaralı standımıza bekliyoruz!

Berkay Buğdanoğlu hayata dair olan ve hayatın içinden gelen varoluşsal olguları resmederken geçiş malzemesi olan pas ile zaman alışverişinde bulunarak, bazen de yıkım sürecini sınırlandırarak eserlerini yaratıyor. Buğdanoğlu sanatsal kariyerinin başlangıcından beri eserlerinin çoğunda pasla çalışıyor ve bunu, malzemeyi organik olarak dönüştüren imha sürecini gözlemlemek için kullanıyor. Yağlıboya ve pas arasındaki hassas iletişim sayesinde algısal bir geçiş yaratılmış oluyor ve aralarındaki ayrım bulanıklaşıyor. Reclamation serisinde, zaman kavramının Buğdanoğlu’nun işlerinde daha elzem bir noktaya geldiğini ve süreç kavramının ön plana çıktığını gözlemliyoruz, bakmak veya görmekten ziyade ‘oluş’u deneyimliyoruz.

Resmetmekten çok bir varoluş pazarlığı olan; karanlık (yaşamayan) ve aydınlık (yaşayan) arasındaki denge sayesinde ifşa edilen ‘oluş’a dair ipuçlarını silen ve yeniden yazan bir seri.