ArtWriting Sanat Yazımı Buluşmaları 2

  • Tarih: 10 Haziran 2014 Salı
  • Saat: 18:30-21:30
  • Yer: Mixer

Mixer’in uzun soluklu projesi ArtWriting Turkey (AWT) devam ediyor. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında, sanat yazarlığı konusunda gerçekleştirilen panel ve etkinliklerle başlayan proje kapsamında, Haziran ayında üç adet buluşma düzenlendi. 3, 10 ve 17 Haziran tarihlerinde Mixer’in Tophane’deki galeri alanında gerçekleştirilen sanat yazımı kariyerinin başındaki kişilere yönelik bu buluşmalarda, katılımcıların sanat yazımı pratiklerine yeniden bakmaları ve yazım-yayın konusunda farklı perspektifler edinmeleri hedeflendi.

Birbirini tamamlayıcı nitelikteki bu etkinlik serisinin 3 ve 10 Haziran’daki ilk iki ayağı Genç Sanat Dergisi’nin editörü sanat tarihçisi Seda Yörüker tarafından düzenlendi. Sanatçı söyleşileriyle ilgili 17 Haziran’daki üçüncü buluşmayı ise sanat yöneticisi Elif Kamışlı organize etti.

II. Buluşma: Sanat Yazımı Atölye Çalışması

10 Haziran Salı 18:30-21:30 arasında gerçekleştirilen ve 3 Haziran’daki buluşmanın devamı niteliğindeki bu etkinlik öncesi katılımcılar kaleme almış oldukları yazıları Seda Yörüker ile paylaştılar. Yazılar üzerinde editoryal notlar alan Yörüker’in katılımcılarla birlikte onların yazılarını yorumladığı bu buluşma, yazarların dil ve düşünce dünyası üzerinde durulduğu bir kolektif düşünme platformuna dönüştü.