ArtWriting Sanat Yazımı Buluşmaları 3

  • Tarih: 24 Haziran 2014 Salı
  • Saat: 19:00-20:00
  • Yer: Mixer

Mixer’in uzun soluklu projesi ArtWriting Turkey (AWT) devam ediyor. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında, sanat yazarlığı konusunda gerçekleştirilen panel ve etkinliklerle başlayan proje kapsamında, Haziran ayında üç adet buluşma düzenlendi. 3, 10 ve 17 Haziran tarihlerinde Mixer’in Tophane’deki galeri alanında gerçekleştirilen sanat yazımı kariyerinin başındaki kişilere yönelik bu buluşmalarda, katılımcıların sanat yazımı pratiklerine yeniden bakmaları ve yazım-yayın konusunda farklı perspektifler edinmeleri hedeflendi.

Birbirini tamamlayıcı nitelikteki bu etkinlik serisinin 3 ve 10 Haziran’daki ilk iki ayağı Genç Sanat Dergisi’nin editörü sanat tarihçisi Seda Yörüker tarafından düzenlendi. Sanatçı söyleşileriyle ilgili 17 Haziran’daki üçüncü buluşmayı ise sanat yöneticisi Elif Kamışlı organize etti.

III. Buluşma: Sanatçı Söyleşileri

Sanatçı söyleşilerine nasıl hazırlanılır? Doğru soru nasıl sorulur? Doğru soru diye bir şey var mıdır? Söyleşi planlanırken nasıl bir yol izlenir? Söyleşiyi metne dönüştürürken üzerinde durulması gereken noktalar nelerdir?

17 Haziran 2014, Salı, 18:30-20:00 arasında Elif Kamışlı tarafından gerçekleştirilen AWT Haziran Buluşmaları’nın son ayağında katılımcılar, sanatçıların üretim dünyasına kendi anlatıları üzerinden yaklaşma ve düşünme fırsatı veren söyleşiler hakkında bilgilenirken Elif Kamışlı’yla tecrübe ve fikir alışverişinde bulundular.