BETONART Yazar Buluşmaları #48

  • Tarih: 16 Nisan 2016 Cumartesi
  • Yer: Mixer

Her sayıda farklı bir konuk editör işbirliği ile farklı bir temada hazırlanan mimarlık, tasarım ve sanat dergisi BETONART, şimdiye dek ele aldığı tema paralelinde gerçekleştirdiği buluşmalarda konuk editör ve yazarları kendi ofisinde ağırlıyordu.

Dergiye katkıda bulunanların hem dergi ekibiyle hem de birbirleri ile tanışma, görüşme fırsatı bulduğu ‘BETONART Yazar Buluşmaları’ yoğun katılımlarla gerçekleşti. Dergi ekibi, konuk editör ve yazarlarla o sayının hikayesinin paylaşıldığı, sayfalara sığmayanların akıllara takılanların hep birlikte tartışıldığı, tema ile sınırlı kalmayıp mimarlık, tasarım ve sanata dair gündemde ne varsa hepsinin konuşulduğu bu sohbetler 47. sayıdan itibaren Mixer’e taşındı ve okurların da katılımı ile genişledi.

BETONART’ın Mixer ile ortak olarak gerçekleştireceği bir sonraki buluşmasında gerek entelektüel gerekse sosyal anlamda yeni bir çerçeve çiziliyor. Genç ve dinamik yapısıyla hem genç sanatçıları desteklemeyi hem de koleksiyonerlik kavramına yönelik bakışı değiştirmeyi kendine amaç edinen Mixer’in Sıraselviler’de açılan yeni mekânında düzenlenecek bu ikinci buluşma ile Mixer de sanatın yeni bir dalına kapılarını açacak.

BETONART’ın Mixer’de yapılacak ikinci buluşması Hakan Tüzün Şengün'ün konuk editörlüğü ile hazırlanan “Tektonik” temalı sayı için olacak. Konuk editörün yanısıra 48. Sayıya katkıda bulunanların da katılması beklenen etkinlikte BETONART, yazarları ve okurlarıyla buluşacak. Tektonik sayısına katkıda bulunan isimler arasında Atilla Yücel,  Enis Batur, Aristide Antonas,  Cansu Cürgen, Avşar Gürpınar, Özlem Ünsal, Davide Tommaso Ferrando, Nevzat Sayın, Alper Derinboğaz, Burak Altınışık, Cem Sorguç, Filipe Magalhães, Ana Luisa Soares, Perry Kulper,  Boğaçhan Dündaralp, Nizam Sönmez, Han Tümertekin, Beniamino Servino, SO? ve Ömer Kanıpak yer alıyor.

 

Betonart Yazar Buluşmaları #48

Tarih: 16 Nisan 2016

Saat: 17.00-19.00

Yer: Mixer

Sıraselviler Caddesi, No:35, 2. Bodrum Kat, Taksim, İstanbul