Contemporary İstanbul Yaklaşırken

3 - 6 Kasım tarihleri arasında 11.si gerçekleşecek olan Contemporary İstanbul sanat fuarı dünyanın farklı yerlerinden birçok galerinin katılımıyla sanat izleyicisini karşılayacak. Mixer olarak her yıl olduğu gibi yine bu yıl da heyecanla fuardaki yerimizi almayı bekliyoruz.

 

Berkay Buğdanoğlu, Islah - reclamation, çelik, alüminyum heykel

 

Peki sanat dünyası fuara hazırlanırken ziyaretçiler bu dört günü nasıl değerlendirebilirler?

Yüzlerce eserin bir arada olduğu büyük bir sergi salonunda fazla renk çeşitliliği tüm gün boyunca yorucu olabilir. Fuarın oldukça ilgi gördüğünü düşünerek hareket etmek en iyisi olur. Hem tüm standlara yeterince vakit ayırabilmek hem de acele etmeden rahatça gezebilmek için fuar en az iki güne bölerek ziyaret edilebilir. Fuarın gerçekleşeceği İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ulaşımı oldukça kolay ve merkezi bir yerde bulunuyor, ayrıca çevresinde bir çok restoran ve cafe mevcut.

Fuar biletlerinizi alırken CI kataloğu edinmenizde fayda var. Bunun yanı sıra mutlaka fotoğraf makinenizi yanınıza alın, daha sonra beğendiğiniz eserleri kolay hatırlamak için fuar boyunca eserlerin ve eser künyelerinin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Yanınızda küçük bir not defteri ve kalem bulundurmanız, ilginizi çeken detayları ve sanatçı isimlerini not etmeniz açısından iyi olacaktır.

Fuara gelmeden önce program hakkında bilgi edinmek isterseniz Contemporary İstanbul websitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Artsy üzerinden de online olarak fuarı takip edebilirsiniz.

 

Kemal Yıldız, the kafkaesque composition 3, 46x84 cm, ağaç baskı

 

Contemporary İstanbul bu yıl birçok yenilikle fuar ziyaretçisini karşılıyor. İlk olarak koleksiyonerlere ve koleksiyoner adaylarına ilham verecek olan, Türkiye’nin önde gelen 60 çağdaş sanat koleksiyonundan 120 eserin ilk kez bir araya geldiği Collectors’ Stories ziyaret edilmeli!

Fuarda benim bütçeme uygun bir şey yok diye düşünmeyin! Ulaşılabilir sanatın en büyük temsilcisi Mixer Editions bu yıl CI Editions ile birleşerek fuarda ayrı bir bölümde sergilenecek. Yerli ve yabancı sanatçıların limited editions eserlerini görmek için Editions standını mutlaka ziyaret edin. Yeni yıl yaklaşırken, sevdiklerinizin yılbaşı hediyeleri için ayırdığınız bütçenizi burada değerlendirebilirsiniz. Şimdiden Mixer Editions sayfamızı inceleyerek seçimlerinize başlayabilirsiniz.

 

Gül Kozacıoğlu, myndos and mnemonics, 60x90 cm, 5+1 edisyon, diasec baskı

 

Standları gezerken mutlaka ilginizi çeken eserler hakkında stand görevlisinden bilgi alın, sanatçının varsa başka eserlerini de görmek isteyin, sizinle ilgilenmekten oldukça memnun olacaklardır. Ayrıca galerilerin kartvizitini mutlaka isteyin, daha sonra ilgilendiğiniz herhangi bir konuda danışmak isteyebilirsiniz. Siz de galerilerin gelecekteki faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz kendi iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

 

Melis Cantürk, tahribat II, 100x75 cm, fotoğraf kağıdı üzerine baskı ve barut patlatma

 

Mixer’in standını ziyaret etmeden fuardan ayrılmayın :)

Mixer Sıraselviler’deki galeri mekanında 5 Kasım’a kadar devam edecek olan Berkay Buğdanoğlu – Reclamation sergisinden bazı eserleri CI fuarına taşıyor! Sergiye ismini veren Reclamation heykelini fuarda görmek için Mixer standına gelmeniz yeterli. Mixer Sessions sanatçılarından Albrecht Dürer’e Saygı isimli eseriyle Albertina Müzesi koleksiyonuna giren sanatçı Mediha Didem TüremenAbdurrahman AteşMutlu Aksu ve Eren BayrakLast Exit projesiyle geçtiğimiz haftalarda Mixer’de yer alan Kürşat Bayhan, gelecek ay İç Yüzey sergisiyle Mixer’de izleyebileceğiniz Murat Han Er ve dünyaca ünlü Mark QuinnTakashi MurakamiArmando Rabadan ve daha bir çok sanatçıyla Mixer ziyaretçilerini bekliyor olacak.

 

Tarih 19.10.2016

Etiketler: contemporary, contemporary istanbul, CI, artsy, mixer, artfair, sanatfuarı