Sanatçılar için Fırsatlar Vol.5

Sevgili Mixer sanatçıları, 

Sizler için son başvuru tarihleri yaklaşan konuk sanatçı programlarını ve ödülleri listeledik. Son başvuru tarihlerini kaçırmayın. Bol şans! Bonne chance! Suerte!

 

Konuk Sanatçı Programları

Son Başvuru Tarihi: 16.01.2015

Nerede?: İsteğe Bağlı

TCF Vakfının Turkish Culture and Art Programı’ndaki amacı, bilimsel başarılarıyla vakfın Türkiye’nin kültürel mirasını, güncel sanatını ve kültürünü araştırma, belgeleme, muhafaza ve teşvik etme yolundaki sorumluluğunu yansıtan bireyleri teşhis etmek ve yardımcı olmaktır.

 

Residencia Corazón

Son Başvuru Tarihi: 02/02/2015

Nerede?: La Plata, Arjantin

Residencia Corazón tamamen uluslararası bir konuk sanatçı programı sunuyor. Herbir sanatçıya, küratöre veya yazara Residencia Corazón ekibinden ayrıcalıklı ve oldukça kişiselleştirilmiş bir destek verilmesi söz konusudur.

 

Kunsthaus Raskolnikow

Son Başvuru Tarihi: Yok 

Nerede?: Dresden, Almanya

Kunsthaus Raskolnikow yerel ve uluslararası buluşmaları teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

 

Siena Art Institute

Son Başvuru Tarihi: 15.01.2015

Nerede?: Siena, Italy

Siena Sanat Enstitüsü'nün Yaz Konuk Sanatçı Programı profesyonel sanatçılara, yazarlara ve performansçılara Siena'nın kalbinde bir ay kalma (Haziran veya Temmuz ayında), enstitüde özel bir atölyede çalışma, eserlerini izleyiciye sunma ve finalinde bir Açık Atölye uygulamasını elde etme fırsatı sunuyor.

 

The Bogliasco Foundation

Son Başvuru Tarihi: Sonbahar için 15.01.2015 -  İlkbahar için 15.04.2015

Nerede?: Bogliasco, İtalya

Yılda iki kez, Bogliasco Vakfı İngilizce, İtalyanca, Fransız ve İspanyolca yapılan online başvuruları kabul etmektedir. Yılda yaklaşık 50 kişiye burs verilmektedir ve vakıf 1996'dan beri Bogliasco-İtalya'da bulunan Liguria Eğitim Merkezi'nde 50 farklı ülkeden gelen 750'den fazla katılımcıyı konuk etmiştir.

 

Emmanuel College Artist Residency Program

Son Başvuru Tarihi: 01.02.2015

Nerede?: Boston, ABD

The Emmanuel College Art Department her yaz 4 sanatçıya sekiz haftalık bir sanatçı konuk programı sunmaktadır. Program amatör ve profesyonel olmak üzere çeşitli sanatçı gruplarına olanaklar sağlamaktadır.

 

maumau artist-in-residence programı

Son Başvuru Tarihi: 01/02/2015

Nerede?: Istanbul, Turkey

"maumau artist-in-residence" programı sanatın çeşitli disiplinlerinden gelen konuk sanatçıların birbirleriyle çalışma fırsatı elde ettiği bir sanatsal ortam yaratmayı amaçlıyor. Program aynı zamanda konuk sanatçılara sanatsal üretim esnasında bölgenin sakinleriyle işbirliği yapmasını da sağlıyor.

 

The Villa Ruffieux Château Mercier 

Son Başvuru Tarihi: 01.06.2015

Nerede?: Sierre, İsviçre

The Villa Ruffieux, Sierre (Valais, Switzerland)'da 1902'de kurulmuştur, Château Mercier malikânesinin bir parçasıdır. 2011'de Villa Ruffieux, Canton of Valais ve Sierre şehrinin işbirliği ile bir sanatçı rezidansına dönüştürülmüştür.

 

Künstlerhaus Büchsenhausen

Son Başvuru Tarihi: 30/01/2015

Nerede?: Innsbruck, Avusturya

Künstlerhaus Büchsenhausen görsel sanatçıları, sanat eleştirmenlerini, teorisyenleri ve küratörleri 2015-2016 konuk programına davet ediyor. Adaylar bir sömestr için başvurabilirler.(5 Ekim 2015,14 Şubat 2016 veya 15 Şubat 2016-26 Haziran 2016). Program iki sömestre yayılabilir.

 

deFeniks Residence

Son Başvuru Tarihi: 15/02/2015

Nerede?: Mortsel, Belçika

deFeniks,tüm müzisyenlere, şarkıcılara, bestecilere, oyunculara, sanatçılara, ve müzikal tiyatro türünde deneysel çalışmalar yürütenlere Mayıs ve Eylül ayları arasında 2 -3 haftalık bir konuk programı ve 2015 FENIKS FESTIVAL boyunca araştırmalarını/eserlerini/projelerini sunabilecekleri bir fırsat sunuyor.

 

Ceramics Residency Opportunity

Son Başvuru Tarihi: 26/01/2015

Nerede?: Aberdeenshire, Birleşik Krallık

İskoç Heykel Atölyesi, deneyimli lisas ve yüksek lisans seramik mezunlarına bir konuk programı sunuyor. Program 2015 ilkbahar ve yaz boyunca dört ay sürmektedir.

 

Bernheim Artist-in-Residence

Son Başvuru Tarihi: 15/01/2015

Nerede?: Clermont, ABD

Program malzeme ayrımı gözetmeksizin tüm görsel sanatçılara açıktır. (Heykeltraşlar, enstalasyon sanatçıları, ressamlar, çevre sanatçıları, ses, video, performans sanatçıları).

 

Yarışma ve Ödüller

2015 Teras Sergileri Ufuk Hattı I Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi

Son Başvuru Tarihi: 28.02.2015

Nerede?: İstanbul, Türkiye

2012 senesinde başlatılan “Teras Sergileri” serisi genç heykel sanatçılarını desteklemek ve 
heykel sanatına yeni bir sergileme alanı kazandırmak amacıyla açılmıştır. Bu yıl heykeltraşlarımızı “TERAS”ın teması “UFUK HATTI” olacak olan 7. sergisine katılmaya davet ediyoruz.

 

Mamut Art Project

Son Başvuru Tarihi: 15.01.2015

Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project, ilk olarak 15-19 Mayis 2013 tarihlerinde Antrepo No:3'te kimlik buldu. 2 ay süren başvuru sürecinde yaş ve alan (resim, heykel, fotoğraf, video art, enstalasyon, sokak sanatları, vs….) sınırlaması olmadan, bağımsız çağdaş sanatçıların başvuruları kabul ediliyor.

 

SHOW YOUR WORLD

Son Başvuru Tarihi: 30/06/2015

Kazanan "re:artiste"nin düzenlediği sanatçı konuk programına tüm hafta ücret ödemeksizin katılmaya hak kazanacaktır. Kazanan ve yirmi finalist işlerinin orjinallerini 2015 sonbaharında New York'ta gerçekleşecek olan "SHOW YOUR WORLD" sergisinde gösterebilecekler. Tüm diğer katılımcılar ise dijital gösterime katılacaklar.

 

 

 

 

Tarih 9.1.2015

Etiketler: konuk sanatçı, program, yarışma, fırsat