Mardin Bienali

Venedik Bienali devam ederken, 3. kez düzenlenecek olan Mardin Bienali 15 Mayıs tarihinde başlıyor. Mixer olarak bir ay sürecek bu önemli sanat etkinliğine sizler için bir göz atalım dedik.

Bu seneki teması ‘Mitolojiler’ olarak belirlenen bienal, yoluna önceki yıllardan farklı bir işleyiş ile devam etmeyi tercih etti. Herhangi bir küratör olmaksızın, Mardinliler’in çoğunlukta olduğu bir kolektif Döne Otyam, Fırat Arapoğlu, Mehmet Baran, Sait Tunç, Mesut Alp, Fikret Atay, Hakan Irmak, Ferhat Satıcı, Hülya Özdemir, Claudia Segura Campins, Canan Budak, Can Bulgu ve Ferhat Özgür’ün de bulunduğu gönüllü bir grup tarafından düzenleniyor. Kısacası Mardin’i bilen tanıyan halkın kurulum sürecine etkin olarak katıldığı Mardin Bienali kendi zengin dünyasını sanatseverlerle paylaşıyor. 

Bienal 15 Haziran 2015’e kadar devam edecek.

 

Sanatçılar:

Ahmet Elhan, Aikaterini Gegisian, Alban Muja, Ani Setyan, Antonio Cosentino, Aysel Alver, Babak Kazemi, Canan Budak, Claire Hooper, David Blandy, Deniz Aktaş, Dilan Bozyel, Dilara Akay, Eda Gecikmez, Elena Bajo, Erick Beltrán, Ethem Erkan, Evrim Kavcar, Fani Zguro, Fırat Engin, Gabi Yerli, Hakan Kırdar, Halil Altındere, Haris Epaminonda, Iratxe Jaio-Klaas Van Gorkum, Işıl Eğrikavuk-Jozef Erçevik Amado, İbrahim Ayhan, Iman Issa, Isabel Rocamora, Juan Del Gado, Khaled Hafez, Krassimir Terziev, Lena Von Lapschina, Mehtap Baydu, Melih Apa, Mesut Alp, Metin Ezilmez, Miquel Garcia, Mike Berg, Murat Akagündüz, Murat Germen, Mürüvvet Türkyılmaz, Nadi Güler, Necla Rüzgar, Nezir Akkul, Nooshin Farhid, Oriol Vilanova, Özlem Günyol-Mustafa Kunt, Pedro Torres, Romain Kronenberg, Sait Tunç, Stuart Brisley, Şefik Özcan, Thierry Payet, Ursula Mayer, Yavuz Tanyeli , Yaygara, Barcelona Loop videoart ( Claudia Segura Campins, Özge Ersoy seçkisi), Zhou Tao, Oscar Muñoz, Levi van Veluw, Antonio Paquar, Anne-Valerie Gasc