Sanatçılar için Fırsatlar Vol.6

Sevgili Mixer Sanatçıları,

Sizler için son başvuru tarihleri yaklaşan konuk sanatçı programlarını ve ödülleri listeledik. Son başvuru tarihlerini kaçırmayın. Bol şans! Bonne chance! Viel Glück! Suerte!

 

Konuk Sanatçı Programları

RUPERT

Son Başvuru Tarihi: 12.04.2015

Nerede?: Vilnius, Litvanya

Rupert konuk sanatçı programı yerli ve yabancı birer fikir üreticileri olan sanatçılar, yazarlar, küratörler, kültürel yöneticiler ve akademisyenlere, bölgenin yaratıcı atmosferinden faydalanıp kişisel projelerini geliştirirlerken, Vilnius’ta yaşama ve çalışma imkanı sunar.

http://www.rupert.lt/open-call-1/

 

HEREKEKE Arts Center

Son Başvuru Tarihi: 14.04.2015, 14.04.2016

Nerede?: Questa, ABD

Bu sanatçı programı yaratıcılıklarını gerçekleştirdikleri alanlara kendini adamış kişileri yalnız kalma fırsatı ile doğa, zaman ve mekan sağlayarak desteklemeyi amaçlar. New Mexico’nun kuzeyindeki geniş bir dağ, çayır manzaralı bir çiftlikte ağaçların ve gökyüzünün altında yaşarken, bir veya iki sanatçının kendi kendine bağımsız bir şekilde çalışabilmesi imkanı sunar.

http://www.herekeke.org/artist-residency/

 

Bains::Connective

Son Başvuru Tarihi: Nisan ve Eylül 2015

Nerede?: Brussels, Belçika

Bains Connective 1997 yılında Brüksel’de bir sanat laboratuarı olarak kurulmuştur ve müzik, dans ve görsel sanatlar üzerine konuk sanatçı programları sunmaktadır. Tecrübesi, yaşı, medyum veya disiplini, kültürü ve uyruğu ne olursa olsun, her profesyonel sanatçının başvurabileceği bir konuk programıdır.

http://www.bains.be/apply-for-residency/

 

HeARTbreaker

Son Başvuru Tarihi: 14.04.2015

Nerede?: Çek Cumhuriyeti

Başlangıcı Sam83 Galeri ve Culture83’nin düzenlediği aktivitelere dayanan, çağdaş sanat için verimli bir ortam sağlayan HeARTbreaker Konaklama Programı, doğaya olan yakınlıklarıyla sanatçılara işlerine konsantre olabilme ve sakin bir ortamda çalışabilme imkanını sunar.

http://www.sam83.cz/en/residential-stays/open-calls/

 

Con | VERGE Interdisciplinary Performance Residency

Son Başvuru Tarihi: 15.04.2015

Nerede?: Stolzenhagen, Almanya

Disiplinlerarası performans ve işbirliğine odaklanan Con | VERGE, Ponderosa Guesthouse’ta üçüncü yılını dolduran bir sanatçı konaklama programıdır.

http://www.ponderosa-dance.de/en/tanzland-festival/artists-in-residence/converge-residency.html

 

SHINANO Primitive Sense Art Village

Son Başvuru Tarihi: 15.04.2015

Nerede?: Omachi City, Japonya

Shinano Primitive Sense Konuk Sanatçı Programı, heykel, arazi sanatı, mimarlık, giyim, tasarım veya yemek pişirme gibi sanatın çeşitli formlarına ilişkin ilkel hislerini kullanan sanatçılar için bir konaklama programıdır.

http://primitive-sense-art.nishimarukan.com/english2015.html

 

subnet

Son Başvuru Tarihi: 29.04.2015

Nerede?: Salzburg, Avusturya

Subnet AiR programı ile yerli ve yabancı medya sanatçılarına işleri için bir altyapı sunar.

http://subnet.at/content/subnetair-call-2016/

 

Yarışma ve Ödüller

Sınırlar Yörüngeler

Son Başvuru Tarihi: 08.05.2015

Nerede?: İstanbul; Türkiye

Türkiye'de güncel sanatın önemli platformlarından biri olan Siemens Sanat tarafından güncel sanatı ve genç sanatçıları desteklemek amacıyla ilk kez 2007 yılında gerçekleştirilen "Sınırlar Yörüngeler" yarışmasının bu yıl dokuzuncusu düzenleniyor. Bu yıl da genç sanatçılara kendini ifade edebilme olanağı tanıyan yarışma için başvurular 1 Mart - 8 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılabilecek.

http://www.siemens.com.tr/web/808-3262-1-1/siemens_sanat_-_tr/genel/ust_menu/basin

 

Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü 2015

Son Başvuru Tarihi: 12.04.2015

Nerede?: İstanbul, Türkiye

Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü, çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri desteklemek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve Akbank Sanat işbirliğiyle düzenlenen yarışma sonucunda verilecektir.

http://www.akbanksanat.com/akbank_gso

 

Live Works Performance Act Award Vol.3

Son Başvuru Tarihi: 12.05.2015

Nerede?: İtalya

Live Works tarafından seçilen dokuz proje 1-10 Temmuz 2015 tarihleri arasında Central Fies’te, sanatçıların performanslarını gerçekleştirebilecekleri 800.00 euro tutarında bir bütçenin hibe edileceği bir konuk üretim programına davet edilecektir. Konuk program boyunca performans projeleri teorikten tekniğe kadar çeşitli küratöryel süreçlerle desteklenecektir.

http://www.centralefies.it/events/live-works-performance-act-awardvol3_33.html#anchor_en

.

 

 

 

Tarih 9.4.2015

Etiketler: sanatçı, fırsat, konuk, yarışma, konaklama, mixerarts, mixer, program