Sanatçılar için Fırsatlar Vol.7

 

Sevgili Mixer Sanatçıları, 
Sizler için önümüzdeki dönemdeki konuk sanatçı programlarını ve ödülleri listeledik. Son başvuru tarihlerini kaçırmayın. Bol şans! Bonne chance! Viel Glück! Suerte!

Konuk Sanatçı Programları

 

The Wassaic Residency Program

Son Başvuru Tarihi: 16/12/2015

Nerede? New York, ABD

Wassaic Residency Programı gelişen ve üreten profesyonel çağdaş sanatçıları desteklemek ve yetiştirmek amacı ile yaratılmıştır. Program sekiz sanatçıya yaşama ve çalışma fırsatları için üç farklı stüdyo alanı sunuyor.

 

Visual Arts in Rural Communities

Son Başvuru Tarihi: 08/01/2016

Nerede? United Kingdom

Kırsal toplumla ilgili sanatçıları bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak ve görsel sanatlara teşvik etmek amacı ile oluşturulan program, uzak ve kırsal alanda çalışmayı arzulayan sanatçılar için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Ayrıca program sanatçılara kendilerini geliştime ve yeni işlerini sergileme fırsatı verirken, kırsaldaki insanların da programa dahil olmalarını sağlıyor.

 

Maumau

Son Başvuru Tarihi: 23/01/2016

Nerede? İstanbul,Türkiye

Maumau, konuk sanatçı programında sanatsal etki alanı içinde değişik ülke ve sanat anlayışlarından gelen sanatçıların birlikte çalışmalarını amaçlıyor. Program aynı zamanda sanatsal üretim aşamasına yerel sanatçıları da teşvik ediyor.

 

Aktuelle Architektur der Kultur | Centro Negra

Son Başvuru Tarihi: 30/03/2016

Nerede? İspanya

Program 2006 yılından itibaren üç farklı ülkede işbirliği ve üretim için yenilikçi ve sosyal bir alan oluşturmakla birlikte sanat, sosyal bilimler ve toplumsal kalkınmanın kesiştiği alanlarıda içinde barındırmaktadır. AADK, İspanya’daki programında Ocak-Aralık 2016 tarihleri arasında programa katılım sağlayacak sanatçılar ve araştırmacılar ile ilgileniyorlar.

 

Berlin Artist-in Residence Program

Son Başvuru Tarihi: 31/12/2015- 21/12/2016

Nerede? Berlin, Almanya

Program uluslararası sanatçılara görsel sanatlar, edebiyat, müzik ve film alanlarında burs vermesi ile tanınmıştır. Berlin’deki bu program, sanatçıları üretmeye teşvik etmektedir. Kurulduğundan bu yana 30 yıl içerisinde program Berlin’deki çağdaş sanata ve uluslararası temsiline önemli katkılarda bulunmuştur.

 

La Macina di San Cresci

Son Başvuru Tarihi: 31/12/2016

Nerede? Tuscany, İtalya

La Macina di San Cresci programı sanatçılara tarihi zengin ve doğa ile çevrili olan bir sosyal çevre içinde çalışmak için fırsat sunuyor. Program resim, heykel, fotoğraf, film, video, yeni medya, montaj-kurgu ve kurgusal olmayan yazı, şiir, dans, mimari, tasarım, müzik gibi bir çok alanı kapsayarak sanatçıları başvurmaya davet ediyor.

 

Yarışma ve Ödüller

 

International Art Competition ''NAKED''

Son Başvuru Tarihi: 31/12/2015

Parasal ödüle ek olarak sıralamada ilk üçte yer alan sanatçılara RE:ARTISTE kendi blog ve sosyal medya ağının yanı sıra web sitesinde de yer verecek.

 

Mamut Art Project

Nerede? İstanbul, Türkiye

Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project bu yılda yeni sanatçılara ve sanatseverlere kapılarını açıyor.

 

 

 

 

Tarih 28.11.2015

Etiketler: sanatçı, fırsat, konuk, yarışma, konaklama, mixerarts, mixer, program