Sanatçılar için Fırsatlar

Merhabalar,

Sizler için başvuru tarihi Nisan ve Mayıs ayı içerisinde olan konuk sanatçı programlarını, ödül ve yarışma başvurularını derledik. Şansınız bol olsun :)

20140404 residency

CITE DES ARTS

Son başvuru tarihi: Temmuz - Eylül dönemi için - Mayıs ayının ilk pazartesisi

Paris’in merkezinde ismi her daim kültür-sanat ve eğlenceyle birlikte anılan Seine nehri kıyısındaki Marais semtinde yer alan Cité Internationale des Arts, 1965 yılından bugüne dek dünyanın farklı coğrafyalarından 18.000’den fazla sanatçıya çalışma ve yaşama olanağı sağlamış köklü bir sanat kurumudur.

http://www.iksv.org/tr/citedesarts

 

MIXER ARTLAB

Son başvuru tarihi: Open Call

Mixer’in uluslararası ve yerel sanatçılar ile ilişkilerini güçlendirmek amacıyla başlattığı konuk sanatçı projesi olan Mixer ArtLab, izleyici ile pek fazla paylaşılmayan sanat üretim sürecini, sürekli olarak değişen katılımcılarla, hem sanatçı hem de izleyenler için farklı bir tecrübeye dönüştürüyor. Mixer ArtLab, alışık olduğumuz sergileme sürecinden çok, üretimi ve sanatçının sunumunu görünür kılmayı amaçlamaktadır.

Başvuru için: info@mixerarts.com

 

Takt Kunstprojektraum A.I.R. Berlin

Son başvuru tarihi: Open Call

Takt house Y12 dijital medya sanatçıları ve sanat yazarları için fırsatlar sunuyor.

http://www.taktberlin.org/

 

GRANITI MURALES

Son başvuru tarihi: Sanatçılar Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Ekim, Kasım, Aralık ve Ocak ayları süresince istedikleri zaman konuk sanatçı programına başvurabilirler.

Çeşitli alanlarda çalışan konuk sanatçılar, bir cephenin veya duvarın sanatsal bir ifadeyle tasarımı için belirli bir süre çalışabilirler. Bu proje, yapım sürecinde ve bitirildikten sonra ziyaret edilebilir.

http://www.peintner-art.com/GRANITI/

 
20140404 devami
 
20140404 residency copy

Zed Grant

Son başvuru tarihi: Eylül 2014'ten sonra

Zed Grant Sanatsal Araştırma ve Üretim Desteği 2014 açık çağrısı Eylül 2014'te yapılacaktır.

http://tr.zedgrant.org/

 

Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü / Yarışma Sergisi

Son başvuru tarihi: 25 Nisan 2014

Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü, çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri desteklemek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve Akbank Sanat işbirliğiyle düzenlenen yarışma sonucunda verilecektir.

http://www.akbanksanat.com/akbank_gso/

 

SINIRLAR VE YÖRÜNGELER

Son başvuru tarihi: 30 Nisan 2014

Türkiye'de güncel sanatın önemli adreslerinden biri olan Siemens Sanat tarafından 2007 yılından bu yana güncel sanatı ve genç sanatçıları desteklemek amacıyla düzenlenen "Sınırlar ve Yörüngeler Yarışması", bu yıl da genç sanatçılara kendilerini ifade edebilme olanağı tanıyor.

http://www.siemens.com.tr/web/811-3264-1-1/siemens_sanat-tr/genel/ana_sayfa/ana_sayfa?

 

Galeri Zilberman Genç Yeni Farklı 2014

Son başvuru tarihi: 17 Mayıs 2014

"Genç sanatçıları desteklemek, onlara görünürlük kazandırmak amacıyla Cda-Projects olarak düzenlenen Genç Yeni Farklı etkinliği genç sanatçıları bekliyor. Seçici kurul tarafından değerlendirilecek ve çalışmaları seçilen sanatçılara 500 TL destek ödemesinin de yapılacağı seçki Genç Yeni Farklı-V adıyla 28 Haziran – 10 Ağustos 2014 tarihleri arasında sergilenecek."

http://www.galerizilberman.com/zilberman/tr-gyf-apply.asp

 
20140404 devami copy