Son Başvuru Tarihi Yaklaşan Konuk Sanatçı Programları ve Yarışmalar

Centro Rural de Arte

Son Başvuru Tarihi:15.02.2015

Nerede?: Cazón, Saladillo, Argentina.

Bu disiplinlerarası programın amacı minimum bir prosedür, material kullanımı ve minimum düzeye indirilmiş eylemler aracılığıyla projeler üretmektir. Bununla beraber, sunulan projeler eleme sürecinden geçecektir.

 

Guttenberg Arts

Son Başvuru Tarihi: 15.02.2015

Nerede?: New Jersey USA 

Guttenberg Arts sanatçıları topluluklarla buluşturarak işlerini geliştirecek yer ve zaman sunmak suretiyle görsel sanatları desteklemeyi amaçlamaktadır. GA, desteklenen sanatçılara sunduğu sanatsal işbirlikleri ve küratörler - koleksiyonerlerce tanınma fırsatı ile onların kitlelerini genişletmeyi amaçlar.

 

Kamiyama Artist in Residence

Son Başvuru Tarihi: 28.02.2015

Nerede?: Tokushima, Japan

“Global Kamiyama”nın ortya çıkışı KAIR Project’in arkasındaki temel eğilimin ta kendisidir. Sanatçıların Japonya kırlarının derinliklerindeki Kamiyama’nın zamansız doğasını deneyimlemenlerinin verdiği etkiyle ve oranın yerel halkıyla etkileşimde bulunmaktan ilham alarak özgünlük dolu eserler üretmeleri amaçlanmaktadır.

 

Artist in Residence Bergen at USF Verftet

Son Başvuru Tarihi: 01.03.2015

Nerede?: Bergen, Norway

The Council of Bergen ve USF Verftet her alandan profesyonel sanatçılara konuk programı sunuyor. Bu konuk sanatçı programı ile yerel, ulusal ve uluslararası sanatçılar arasındaki etkileşimi arttırmak ve desteklemek amaçlanmaktadır.

 

NCECA International Residency

Son Başvuru Tarihi: 01.03.2015

Nerede?: Roma, Italy

NCECA’nın amacı eğitim, araştırma ve yaratıcı uygulamalarla seramik sanatını ilerletmek ve geliştirmektir. NCECA’nın üyelerini uluslararası programlar aracılığıyla desteklediği çok sayıdaki programdan sadece biridir.

 

The Wapping Project  Berlin

Son Başvuru Tarihi:14.02.2015

Nerede?: Berlin, Germany

Programın amacı kariyerinin ortalarındaki sanat pratikçilerine dinlence, boş zamanlarını değerlendirme ve düşünmeye fırsat verme alanı sunmaktır.

 

Verein Gastatelier Gleis70

Son Başvuru Tarihi: 20.02.2015

Nerede?: Zurich Altstetten, Switzerland

“Gleis70” Kooperatifi şehir kültür departmanı ve Zürich eyaletiyle birlikte bir burs ve beraberinde yaşama ve çalışma alanı içeren bir sanatçı konuk programı sağlamaktadır.

 

Djerassi Resident Artists Program

Son Başvuru Tarihi: 15.03.2015

Nerede?: Woodside, USA

Djerassi Konuk Sanatçı Programı uluslararası çapta en seçkin konuk programlarından biri olarak tanınmaktadır. Çeşitli yaşam biçimlerinden ve coğrafi noktalardan gelen yüksek seviyede yetenekli olan sanatçılara mümkün olan en iyi konuk deneyimini sunmaya çabalamaktadır.

 

Bains::Connective

Son Başvuru Tarihi: 15.04.2015

Nerede?: Brussels, Belgium

Bains Connective 1997’de Vorst/Forest (Brüksel)’de müzik, dans, görsel sanatlar gibi alanlarda bir sanatsal üretim laboratuvarı olarak kuruldu. Deneyim, yaş, disiplin, kültür ve millet farkı gözetmeksizin bütün başvurular değerlendirilecektir.

 

Art Print Residency

Son Başvuru Tarihi: Sürekli / Continously

Nerede?: Barcelona, Spain

Art Print Konuk Programı’na katılım için belirli bir başvuru dönemi yoktur. Değerlendirme, başvuru sırasına göre yapılacaktır. Dolayısıyla projenizi ve sizi ağırlayacak yer olup olmadığından emin olmak için rezervasyon yaptırmanız tavsiye olunur.

 

Ödüller

Contact 018, The Dark Room

Son Başvuru Tarihi: 13.03.2015

Nerede?: Toronto, Canada

Analog teknik kullanan yahut dijital fotoğrafik sürece alternatif geliştirmekte olan fotoğrafçıların katılımına açıktır.

 

International Miniature Print Exh.

Son Başvuru Tarihi: 14.03.2015

Nerede?: Norwalk, USA

Bu jürili yarışma ve sergiye katılım 25,8 cm2 den büyük olmayan işlerle sınırlı olmakta olup, sanatçıları minyatür baskı biçimine teşvik etmekte ve onlara bir sergi fırsatı sağlamaktadır.

 

Communication Arts 2015 Design & Advertising Competitions

Son Başvuru Tarihi: 01.05.2015

Nerede?: Menlo Park, USA

Grafik tasarım alanındaki en prestijli yarışmaya katılın, İletişim Sanatları Tasarım Yarışması.

Tarih 8.2.2015

Etiketler: