Tomtom Calling!

23 Ekim’de kapılarını açan Tomtom Gardens’ın bünyesinde bulunan, uzun zamandır kullanılmayan bir mekanda bir araya getirilen Tomtom Calling! sergisi, Tophane’de yer alan Mixer, Daire ve PG Art Gallery’nin 15 sanatçısının 30’u aşkın eserini 8 Kasım'a kadar sanatseverlerle buluşturdu.

 

Farklı medyumlar ve pratikler kullanılarak ortaya konulan eserler, en çıplak ve ham haliyle gözler önüne serilen bu mekanda izleyicilere alışılmışın dışında bir sergi deneyimi sundu. Eski ve yeninin buluştuğu bu mekanın her bölümünde izleyici ayrı bir deneyim yaşadı. Sergiye Mixer’den katılan sanatçılar Berkay Buğdanoğlu, Cins, Sırma Doruk, Dilek Öztürk ve Tuğçe Çubukçuoğlu olurken, Daire projede Ahmet Duru, Buğra Erol, Cemre Yeşil, Elçin Ekinci ve Sibel Horada'yla, PG Art Gallery ise Devran Mursaloğlu, Günnur Özsoy, Kemal Tufan, Kerem Ozan Bayraktar ve Maura Sullivan ile yer aldı.

Sanatçılara uzun zamandır ilham kaynağı olan bu semtte gerçekleştirilen Tomtom Calling!, sanatçıların semtle ve mekanla olan ilişkileriyle harmanlanarak bir bütün haline geldi. Tuvalden fotoğrafa, yerleştirmeden heykele farklı sanat çalışmalarını barındıran Tomtom Calling! Tophane’de yer alan bu 3 galerinin de bir araya gelmesiyle Tophane’nin bir sanat semti olarak anılması sürecine hatırı sayılır bir destekte bulunmuş oldu.

Tarih 5.11.2014

Etiketler: tomtom, art, tomtom gardens, mixer, daire, pg art gallery