Çocuklar için Sanata Bakma Eğitimi

  • Tarih: 09 Mart 2014 Pazar
  • Saat: Grup 1: 11:00-12:30, Grup 2: 14:00-15:30
  • Yer: Mixer

 

Sanat galerisi ne demektir? Sergi nedir? Sanatçı kimdir? Bir sanat eseriyle karşılaştığımızda kendimize soracağımız sorular neler olmalıdır? Sanata eleştirel bakma nasıl olur? Bir eseri beş duyumuzla keşfe çıkmamız mümkün müdür?

Mixer’in, 7-11 yaş aralığında olan çocuklara yönelik hazırladığı 90 dakikalık Sanata Bakma Eğitimi bu sorulara cevap aradı. Sanat alanındaki önemli konseptlerin tanıtılmasıyla başlayan eğitim, güncel serginin tanıtımı ve gezilmesiyle devam etti. Çocuklar eğitmenleriyle beraber sanat değerlendirme ve eleştirel bakma aktivitesine katılarak bir sanat eseriyle karşılaştıklarında ona nasıl yaklaşmaları gerektiğini öğrendi. Eğitim, küçük sanatseverlerin bu adımda tartışılan duygu ve düşünceleri çeşitli malzemeler kullanarak bireysel bir sanat eserine dönüştürmesiyle sonlandı.

Eğitim dili Türkçe’dir.

Eğitim Tarihleri: 9 Mart Pazar 11:00-12:30, 9 Mart Pazar 14:00-15:30.

 

Eğitmen Naz Cuguoğlu, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu ve aynı departmanda yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Çocukların duygusal ve psikolojik gelişimiyle ilgilenen Cuguoğlu aynı zamanda yarı zamanlı olarak psikolojik danışmanlık ve sanat terapisi uygulama süreçlerinde yer alıyor.