Denise Winter

  • Tarih: 16 Mayıs 2013 Perşembe - 31 Mayıs 2013 Cuma

 
Mixer ArtLab Mayıs ayında Alman sanatçı Denise Winter'ı konuk etti.  Sanatçı, Mixer’de üretim sürecini izleyici ile paylaşırken, aynı zamanda Manzara Perspectives’teki sanatçı stüdyosunda iki hafta süreyle çalışmalarına devam etti.
 
Mixer’in uluslararası ve yerel sanatçılar ile ilişkilerini güçlendirmek amacıyla başlattığı en yeni sanat inisiyatiflerinden biri olan ArtLab projesi, izleyici ile pek fazla paylaşılmayan sanat üretim sürecini, sürekli olarak değişen katılımcılarla, hem sanatçı hem de izleyenler için farklı bir tecrübeye dönüştürüyor.
 
Bu program kapsamında 16 – 31 Mayıs tarihleri arasında, galeri dahilinde bulunan ArtLab’de sanatsal pratiğini izleyicilerle buluşturan olan Winter, fotoğraf ve enstalasyonlarında izleyicinin de dahil olduğu bir sunumu tercih ediyor. Mixer ArtLab’de geçirdiği iki haftalık süreç boyunca İstanbul’da çektiği fotoğrafların yanı sıra Almanya ve Norveç’te gerçekleştirdiği çalışmalarını da sergileyen sanatçı, bu fotoğraflardan oluşan bir seçkiyi The Sunset-Soup & Talk adlı bir etkinlikle paylaştı. Katılımcılar Mixer Café’de Winter’ın hazırladığı Kaltschale’nın (tatlı soğuk çorba) keyfini çıkarırken aynı zamanda sanatçıyla işleri ve ArtLab hakkında sohbet etti. 
 
 
 
Dresden Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olan sanatçının işleri bugüne kadar birçok karma sergide yer aldı ve SHAPE adını taşıyan ilk solo sergisi 2011 yılında açıldı. Bochum Ruhr Üniversitesi’nde sanat tarihi programında yüksek lisans eğitimini sürdüren sanatçı, aynı zamanda Oslo’daki Nordik Sahne ve Stüdyo Enstitüsü’nde (NISS) fotoğraf dersleri veriyor.
 
 
 
Bu proje Manzara Perspectives işbirliği ile birlikte gerçekleştirilmektedir. 

 

Tarih: 16 – 31 Mayıs 2013

Bilgi: info@mixerarts.com / www.mixerarts.com

Manzara İstanbul: http://www.manzara-istanbul.com