Elif Erkan

  • Tarih: 04 Mayıs 2014 Pazar - 04 Haziran 2014 Çarşamba
  • Yer: Mixer

Mixer’in uluslararası ve yerel sanatçılar ile ilişkilerini güçlendirmek amacıyla başlattığı bir proje olan Mixer ArtLab, izleyici ile pek fazla paylaşılmayan sanat üretim sürecini, sürekli olarak değişen katılımcılarla, hem sanatçı hem de izleyenler için farklı bir tecrübeye dönüştürüyor. Mixer ArtLab, alışık olduğumuz sergileme sürecinden çok, üretimi ve sanatçının atölyesini görünür kılmayı amaçlıyor.

Mixer Artlab programına davet edilen sanatçı Elif Erkan program kapsamında 4 Mayıs  –  4 Haziran 2014  tarihleri arasında, galeri dahilinde bulunan ArtLab’te belirlenecek çalışma saatleri arasında “German Engineering” (“Alman Mühendislği”) çalışmalarını yapacaktır.

Mixer ArtLab programı süresince sanatçı, “German Engineering” kavramının içersinde oluşan çalışmalarıyla “profesyonelleşme”, “kalite” ve “disiplin” unsurlarına işaret edecek. ArtLab için yapılacak olan “German Engineering” aynı anda bir laboratuvar ve ofis olacaktır.  Çeşitli katmanlarla kurulacak olan projede ziyaretçiler “German Engineering” denemelerinde ve geliştirilmesinde rol alabilecekler. Testlerin ve sonuçların gösterileceği bir internet sitesi oluşturulacak ve rezidansın sonunda da nesneler, araştırmalar ve testler sunulacaktır.

Sanatçı hakkında:
Elif Erkan (1985*, Ankara/Türkiye)
2013 yılında Frankfurt am Main' daki HfBK Städelschule' den mezun oldu. 01/2014' ten beri  Brüksel' deki the Wiels Residency Program'ında, SAHA desteğiyle, bulunmaktadır. Frankfurt ve Brüksel' de yaşamakta ve çalışmalarını sürdürmektedir.