Mixer Çocuklar İçin Sanata Bakma Atölyesi

  • Tarih: 19 Temmuz 2014 Cumartesi
  • Saat: 11:30-13:00 & 15:00-16:30
  • Yer: Mixer

Sanat galerisi ne demektir? Sergi nedir? Sanatçı kimdir? Sergi gezerken nelere dikkat etmek gerekir? Sanatta doğru ya da yanlış var mıdır? Bir sanat eseriyle karşılaştığımızda kendimize soracağımız sorular neler olmalıdır? Sanata eleştirel bakma nasıl olur? Sanat eserlerinde kompozisyon, çizgiler, şekiller ve renkler duygularımızı nasıl etkiler? Bir eseri beş duyumuzla keşfe çıkmamız mümkün müdür?

Mixer, 7-11 yaş aralığında olan çocuklara yönelik hazırladığı ‘Sanata Bakma Atölyesi’nde bu sorulara cevap aradı. Sanat alanındaki önemli konseptlerin tanıtılmasıyla başlayan atölye, güncel serginin tanıtımı ve gezilmesiyle devam etti. Çocuklar eğitmenleriyle beraber sanat değerlendirme ve eleştirel bakma aktivitesine katılarak bir sanat eseriyle karşılaştıklarında ona nasıl yaklaşmaları gerektiğini öğrendiler. Atölye, küçük sanatseverlerin bu adımda tartışılan duygu ve düşünceleri çeşitli malzemeler kullanarak bireysel bir sanat eserine dönüştürmesiyle sonlandı.

Eğitim Zamanı: 19 Temmuz Cumartesi 11:30-13:00 & 15:00-16:30

Eğitmen Naz Cuguoğlu, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu ve aynı departmanda yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Çocukların duygusal ve psikolojik gelişimiyle ilgilenen Cuguoğlu aynı zamanda yarı zamanlı olarak psikolojik danışmanlık ve sanat terapisi uygulama süreçlerinde yer alıyor.