Mixer Sessions III

  • Tarih: 08 Haziran 2018 Cuma - 04 Ağustos 2018 Cumartesi

“Mixer Sessions III”ta yer alacak sanatçı isimleri belirlendi!

Kurulduğu günden bu yana genç sanatçılara çalışmalarını gösterebilecekleri bir alan açmayı ve sanatı herkese ulaştırmayı kendisine hedef olarak seçen Mixer, sanat eğitimi veren fakültelerin son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yaptığı açık çağrı ile Mixer Sessions sergi serisinin üçüncüsünü bu sene 8 Haziran ve 4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

Yapılan başvurular arasından Mixer'in yaptığı seçkide, eserlerin genel konularını mekan, parça/bütün, birey, kimlik, yalnızlık, bellek gibi kavramlar oluşturuyor. Bu çerçevede sergide fotoğraftan videoya, tuvalden neona birbirinden farklı medyumlar kullanan sanatçıların çalışmaları yer alacak.

Ülke genelinden ve farklı branşlarda eğitim almış adaylar arasından seçilen 26 isim:

Mert Acar, Ahu Akgün, Ahu Akkan, Ayşegül Altunok, Bilge Artuç, Emin Çelik, Gizem Çeşmeci, Kıymet Daştan, Umut Erbaş, Nejbir Erkol, Akın Güreş, Asel Kadyrkhanova, Sesil Beatris Kalaycıyan, K. Oğuz Kaleli, Hamza Kırbaş, Büşra Kuzu, Büşra Özdemir, Nur Pınar Özen, Ergin Soyal, Kusay Tatlı, Hazal Ünsal, Yakup Uysal, Merve Yılmaz, Ufuk Yılmaz, Damla Yücebaş, Ömer Yüksek.