Panel: Sanat Medyası Laboratuvarı

  • Tarih: 27 Haziran 2015 Cumartesi

ArtWriting Turkey Projesi'nin en son toplantısı, 27 Haziran Cumartesi günü Mixer’de gerçekleştirildi. “Sanat Medyası Laboratuvarı” adındaki panelde çok sayıda faktörün etkilediği ana akım medyanın içerisindeki sanat yazımının rolü, aktif olarak yazı üretiminde yer alan aktörler eşliğinde ele alındı. 

Evrim Altuğ (Cumhuriyet Gazetesi), Canan Aydın (BirGün Gazetesi), Yasemin Bay (İstanbul Art News), Cem Erciyes (Radikal), Nazlı Pektaş (bağımsız sanat yazarı) ve Ayşegül Sönmez’in (Sanatatak) panelist olarak katıldığı toplantıda; sanatın daha geniş kitlelere ulaşmasının bir yolu olarak görülen medyada sanat yazımının zorlukları, yazarların karşılaştığı engeller ve Türkiye’de bu konuya gösterilen önem gibi konular üzerinde duruldu.

27 Haziran Cumartesi günü saat 14.00’te düzenlenmiş olan panele; kültür sanatla ilgili yazı yazan, bu konuda kendini geliştirmek isteyen herkes ücretsiz olarak katılabildi.

ArtWriting Turkey Projesi

Türkiye’de sanat yazımının güncel durumuna ışık tutmak amacıyla 2 yıldır gerçekleştirilen Mixer ArtWriting; sanat yazımı ve eleştirisi ile ilgilenen kişilerin bir araya gelip birbirlerinin tecrübelerinden faydalandıkları, konunun uzmanlarının düşünce ve deneyimlerini aktarabildiği bir platform. Bu platform dahilinde düzenli olarak atölye, konuşma ve sergi turları gerçekleştiriliyor. Proje dahilinde; Türkiye’de sanat yazımının güncel durumuna ışık tutan bir derleme niteliğindeki sanat eleştirisi kitapları da yayınlanıyor.

Adres: Mixer, Boğazkesen Cad. No: 45 Bodrum Kat Tophane Beyoğlu İstanbul

Tel: 0 212 243 54 43
Web: www.mixerarts.com
E-mail: info@mixerarts.com