Paylaşılan Sesler

  • Tarih: 23 Mart 2013 Cumartesi

Mixer ArtLab’in Hollandalı sanatçısı Marieke Warmelink’in hazırladığı performatif etkinlik ‘Paylaşılan Sesler’, katılımcıların sahip oldukları veya arzuladıkları şeyleri gözden geçirerek kendilerine karşı dürüst bir ‘politika’ izlemelerini amaçladı. Katılımcılar, Marieke’nin hazırladığı parlamento dekorunun önüne geçerek kameralara aşağıdaki üç sorunun yanıtını vermeye çalıştılar.
 
 
1.     Neye sahipsiniz?
 
2.     Neye ihtiyacınız var?
 
3.     Neye gerek duymuyorsunuz?
 
 
Bazı katılımcılar bir politikacı edasıyla toplum hakkındaki görüşlerinden ve toplumsal değerlerden bahsederken bazıları ise kişisel eşyalar veya değerler üzerinden konuşmasını şekillendirdi. Sanatçının ArtLab’teki üretim sürecinin final parçasını oluşturan çalışmanın ses kayıtları ve fotoğrafları, Mixer’de yaptığı üç tabloyla birlikte Mixer ArtLab üretim sürecinin sonunda sergilendi.
 
Marieke Warmelink'in çalışmaları, otorite ve politik sunum stratejileri üzerine yoğunlaşıyor. Sanatçının Radna Rumping ile birlikte düzenlediği  'Paylaşılan Sesler' projesi European Cultural Foundation tarafından finanse edilmektedir. Sanat, müzik kültürü ve medya alanında projeler yürüten Radna Rumping, Amsterdam merkezli kültürel inovasyon ofisi Non-fiction’da çalışıyor.
 
Bu proje Manzara Perspectives işbirliği ile birlikte gerçekleştirilmiştir.

 

Tarih: 23 Mart 2013

Saat: 14:00 – 17:00

Yer: Mixer, Boğazkesen Cad. No: 45 Bodrum Kat Tophane Beyoğlu İstanbul