Performans Atölyesi 4 - Bir Etkinlik Olarak Performans Sanatı

  • Tarih: 29 Mayıs 2014 Perşembe
  • Saat: 19:00-22:00
  • Yer: Mixer

Mixer, yetişkinlere ve sanatçılara yönelik etkinliklerine performans atölyeleri ile devam ediyor. Performans sanatçısı Burçak Konukman tarafından yürütülecek olan atölyelerde performans sanatının dünü, bugünü ve yarını tartışılacak ve uygulamalı olarak solo ve grup performans çalışmaları yapılacaktır.

Nisan ve Mayıs aylarının ikinci ve dördüncü perşembelerinde 19:00-21:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan atölyeleri tamamlayan katılımcılar, IPA (Uluslararası Performans Sanatları Derneği) İstanbul tarafından hazırlanan bir sertifika alacak ve 15 Haziran- 29 Haziran 2014 tarihleri arasında 3. kez İstanbul’da  düzenlenen IPA yaz kampı programı içerisinde yer alan Genç Performans Sanatçıları Platformu’nda  performans yapma hakkına sahip olacaklar.

Her bir atölyenin katılım ücreti 75 TL olup 4 atölyenin hepsine kayıt yaptırılması durumunda toplam eğitim ücreti 250 TL olacaktır. Katılım 10 kişilik kontenjan ile sınırlıdır.

Oturum 4 - Bir Etkinlik Olarak Performans Sanatı
Bir etkinlik olarak performans sanatının masaya yatırılacağı atölyede performans sanatı etkinliği organizasyonu hakkında bilgi paylaşımında bulunulacak ve yurt içi ve yurt dışından çeşitli örnekler sunulacak. M-PAB (Berlin Performans Ayı),  Venedik Uluslar arası Performans Haftası, IPA yaz kampları ve Genç Performans Sanatçıları Platformu’nun değerlendirileceği atölyede, 2014’te İstanbul’da ve Bükreş’te düzenlenecek olan IPA yaz kampları hakkında da bilgilendirme yapılacak.