Printed’15

  • Tarih: 29 Nisan 2015 Çarşamba - 14 Haziran 2015 Pazar
  • Yer: Mixer

Mixer “Printed’15”i sunar!

Çağdaş sanat mekanı algısına farklı bir boyut kazandıran Mixer; 29 Nisan tarihinden itibaren yerli ve yabancı sanatçılara ait edisyonların sergileneceği Printed’15 projesine ev sahipliği yapacak. Çeşitli  boyutlarda ve limitli sayılarda basılarak bir yandan sanat eserlerinin özgünlüğünü korurken, diğer yandan çok daha geniş kitlelere ulaşabilen edisyonlu eserlerin önemine dikkat çekecek olan Printed’15 projesi, 14 Haziran 2015 tarihine kadar Mixer’de sanatseverlerle buluşacak.

Mixer’in Açık Depo Alanı’nda Marc Quinn’in eserleri, Liu Bolin ve Li Wei gibi dünyaca tanınmış sanatçıların edisyonlu fotoğrafları yer alırken; sergi alanında ise Türkiye çağdaş sanatının önde gelen isimlerinden Ferhat Özgür, Orhan Cem Çetin, Komet, Serkan Taycan, Işıl Eğrikavuk, Çağrı Saray ve Bahar Yürükoğlu’nun Printed’15 projesi için özel olarak ürettikleri eserler sergilenecek. Yaklaşık 1,5 ay devam edecek etkinlik kapsamında edisyonlu eserler hakkında konuşmalar ve çeşitli baskı tekniklerinin uygulanacağı atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek.

University of the West of England bünyesinde yer alan ve İngiltere’nin en prestijli edisyon stüdyolarından biri olan CFPR Editions’ın sanatçılarının eserlerinin de yer alacağı “Printed’15” projesinde, 2013 yılında faaliyetine ara veren Galatasaray’daki “edisyon” galerisinin arşivinden bir seçki de sanatseverlerle buluşacak. Etkinlik takvimi ve atölye programı güncel olarak www.mixerarts.com sitesinden takip edilebilecek.

Mixer, Pazartesi günleri hariç her gün 11:00-19:00 (Pazar 12:00-18:00) saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Proje Koordinatörü: Serhat Cacekli