Rapor

  • Tarih: 24 Temmuz 2015 Cuma - 02 Ağustos 2015 Pazar

Açılış: 24 Temmuz 2015 Cuma, 18:00

Sanatçılar: Alp Arda İşeri, Bora Mesut Palas, Doğukan Karapınar, Emre Anılmış, Fatma Hasbolat, Kazım Barış Gültürk, Mehmet Metin, Murat Bektaş, Özge Ergin    

Mixer, 24 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencilerinin ‘Rapor’’ adlı karma sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi kitap, afiş ve üç boyutlu işlevsel objelerden oluşan bir yapıyı bir araya getiriyor.

‘Rapor’ sergisi bu öğrencilerinin son dönem üretimlerinden oluşuyor. Grafik tasarımın farklı disiplinlere yaklaştığı ve deneyselliğin ön planda olduğu projeler, tasarımcıların eğitim süreçleri boyunca geliştirdikleri çalışma şekillerinin sonuçları niteliğinde. Projelerdeki içeriklerin ve ele alınış biçimlerinin çeşitliliği, farklı kişiliklerin süzgecinden geçmiş bir seçki meydana getiriyor. Tasarım çözümünün belirli bir konsept üzerinde inşa edilmesi sayesinde içeriğin dünyasına uygun bir görsellik sağlanıyor. Grafik tasarımın haber verme ve temsil etme görevinin yanında kendi başına bir değere kavuştuğu afiş, video, kitap ve benzeri gibi tasarım ürünleri farklı konseptler üzerinden form, illüstrasyon, tipografi, konsept ve iletişimde yeni olanaklar sunuyor.‘Rapor’ adlı karma sergi 24 Temmuz – 2 Ağustos 2015 tarihleri arasında Pazar ve Pazartesi hariç her gün Mixer’de görülebilir.