Red Bull Music Academy presents : Beyond The Noise

  • Tarih: 16 Şubat 2016 Salı - 21 Şubat 2016 Pazar

Fotoğraf sanatçıları: Christelle De Castro, Dan Wilton, Gianfranco Tripodo, Lauren Gesswein, Jacob Khrist, Maria Jose Govea, Pere Masramon, Sarah Bastin

Sanatçıların sahne arkasında geçirdikleri zaman aslında sahnedeki performans süresinin çok daha fazlasıdır. Ancak ne tuhaftır ki, müzisyenlerin karakterlerini hep sahne önünde parlak ışıkların altında, coşkulu kalabalıkların arasında geçirdikleri performans anlarında çekilen fotoğraflar tanımlıyor. Peki ya konserden önce, seyircinin heyecan katsayısının her geçen dakika şiddetle arttığı, izleyici arasındaki huzursuzlukla karışık o tarifsiz beklentinin çığ gibi büyüdüğü anlarda, sahnede henüz gözle görülür hiçbir hareketlenme yokken sahne arkasında neler oluyor ? Beyond The Noise; performans öncesi ve sonrası geçip giden tüm o farklı hallere, hızlı geçişli duygu durumlarına tanıklık ediyor. Adrenalin, kaygı, artan gerginlik, yükseliş ve rahatlama. Tüm bu süreçleri göz kamaştırıcı detaylarla birlikte en saf haliyle ortaya çıkaran sergi; müzisyenlerin müdahale edilmemiş anlarını hayranlarına alışılagelmişin çok dışında bir bakış açısıyla sunuyor. Nadir beliren yüz ifadeleri, rahatlamayla oluşan tuhaf beden hareketleri, coşku ve gerginlik, odalardaki benzersiz detaylar samimi ve merak uyandırıcı bir görsellikle gün yüzüne çıkarılıyor. Beyond The Noise sergisindeki seçki; New York’da gerçekleşen Red Bull Music Academy Festival, Barselona’daki Sonardôme ve 2015 yılında Red Bull Music Academy Paris sırasında çekilen fotoğraflardan oluşuyor.

Canlı Performans: Ah! Kosmos 

İstanbul doğumlu Ah! Kosmos, diğer ismiyle Başak Günak, 2013 Mayıs ayında “Flesh” adlı EP’sini Müzik Hayvanı etiketiyle yayınladı, 2015 Nisan ayında ilk LP’si “BASTARDS”ı Denovali Records’tan yayınlayan Ah! Kosmos,geçtiğimiz yıllarda Sonar Festival Barcelona, Venedik ElectroFestival, Tokyo Electronic Music of Arts Festival, Dubai Meet D3 Festival, CitySonic Festival Mons, Brüksel Piknik Elektronik ve Budapeşte Punkurica Festival gibi önemli festivallerde performans sergiledi. 2014 Ekim ayında Tokyo’da gerçekleşen Red Bull Music Academy 2014′te katılımcı olarak yer aldı.