1992 yılında doğdu.


Çağdaş Erdoğan

Foto muhabirliği ve çağdaş meselelere ilgi duyması ile birlikte Doğu Anadolu'daki çatışma alanlarını ve bölgede yaşayan azınlıkların yaşamlarını belgelemeye başlayan sanatçı İstanbul’da yaşıyor ve çalışmalarını sürdürüyor. Sanatçının hikayeleri The New York Times, The Guardian, The Times, Der Spiegel, Newsweek, BBC ve diğer kuruluşlarda yayınlandı.

"Kontrol" serisi, içgüdünün modernizmle çatıştığı Türkiye'nin 2000'li yıllarının sonrasına değiniyor. İstanbul'da bir gecenin hikayesini seks işçileri, köpek dövüşleri, silah sesleri ve siyasi güçler yazıyor. İlk bakışta bu hikayeler birbirinden çok farklı görünse de derinlerine indikçe aynı dürtüden tetiklendikleri fark ediliyor.

Türkiye, 2000'li yılların ardından yeni bir siyasi iklime girdi. Gece ise bu son derece muhafazakarlaşan iklimin belli ideolojilere zemin hazırlayarak birbiriyle çarpıştırdığı zihniyetlere ev sahipliği yapan yer. Gizli seks partileri ve köpek dövüşleri de buna dahil. Toplumsal meselelerle baş etme yöntemi olarak uygulanan siyasi şiddet de gece var olan hikayelerden bir diğeri.