Sanatçılar İçin Açık Çağrı Programları ve Ödüller

  • Tarih: 17 Kasım 2017 Cuma - 01 Şubat 2018 Perşembe

Sanatçılar için önümüzdeki dönemde başvurulabilecek konuk sanatçı programlarını, sergi çağrılarını ve ödülleri listeledik.

Bol şans! Bonne chance! Viel Glück! Suerte!

 

NN Galeri Açık Sergi Çağrısı

Son Başvuru Tarihi: 29/11/2017

Yer: Northampton, İngiltere

Kariyerlerinin herhangi bir aşamasında; profesyonel, amatör veya öğrenci fark etmeksizin, her sanatçının katılımına açık olan bu çağrıda, seçilen işler 12 ocak 2018’de NN Galeri’de sergileniyor. Başvurmak için, başvuru formunu doldurmanız ve eser fotoğraflarını 29 Kasım 2017 Çarşamba gecesi en geç 17:00’ye kadar göndermeniz yeterli. Başvurmak için tıklayın!

 

CICA Museum - Sanatçılara Çağrı

Son Başvuru Tarihi: 30/11/2017

Yer: Gyeonggi-do,Güney Kore

CICA Museum, yeni medya sanatçılarına 4. Uluslararası Sergi için açık çağrı yapıyor. Seçilen sanatçılar “Yeni Medya Sanatı 2019” kitabında yer alacak ve CICA Museum’daki sergide işlerini gösterebilecek. Başvuruyu biyografi, 3 adet eser videosu linki veya 5 adete kadar görsel ile yapabilirsiniz. Başvurmak için tıklayın!

 

TATE Intensive 2018

Son Başvuru Tarihi: 01/12/2017

Yer: Londra, İngiltere

8 – 13 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Tate Intensive 2018 için başvurular başladı. Paylaşım ve işbirliği ruhu içerisinde bir araya gelecek Tate Intensive katılımcıları, hafta boyunca kendi deneyimleri hakkında tartışma imkanı bulacak, yeni düşünce ve çalışma yöntemleri keşfedecek ve saygın kurumların örnek durum incelemelerine katılacaklar. Program dahilinde önde gelen sanatçı ve profesyonel müzecilerin konuşmaları yer alacak; ayrıca katılımcılar Tate personelinin yer alacağı workshoplara katılabilecekler. Tate Modern'e, Tate Britain'a ve Londra’nın diğer kültür kurumlarına ziyaretler de düzenlenecek. Başvurmak için tıklayın!

 

MAMUT Art Project 2018

Son Başvuru Tarihi: 06/12/2017

Yer: İstanbul, Türkiye

26 – 29 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Mamut Art Project’e başvurular başladı. Bu yıl 6.sı düzenlenen Mamut Art Project’in 2018 jürisi; sanatçı Ayşe Erkmen, koleksiyoner Ayşe Umur, eleştirmen ve yazar Evrim Altuğ, Galeri Nev’in kurucusu Haldun Dostoğlu ve küratör Selen Ansen’den oluşuyor. Başvurmak için tıklayın!

 

Artrooms Roma 2018

Son Başvuru Tarihi: 12/12/2017

Yer: Roma, İtalya

Artrooms London'ın ünlenen konseptini benimseyen Artrooms Roma, 2-4 Mart 2018 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Artrooms, bağımsız sanatçılara ücretsiz sergi alanı sağlayan ilk sanat fuarı. Bütün dünyadan 50 sanatçı, kendi özel sergi alanlarına dönüştürdükleri The Church Palace Oteli odalarında eserlerini sergileyecekler. İsteyen sanatçılar kendi sergi odalarında gece de konaklayabilecek. Tüm başvurular, sanat endüstrisinde üst düzey uzmanları içeren Seçim Komitesi tarafından incelenmektedir. Kabul edilen başvuruların listesi 5 Ocak 2018'de yayınlanacaktır. Başvurmak için tıklayın!

 

Archipelago Projesi İçin Çağrı

Son Başvuru Tarihi: 18/12/2017

Yer: Valletta, Malta

Malta'lı sanatçı ve küratör Raphael Vella tarafından düzenlenen "Archipelago" projesi, Akdeniz adalarında yaşayan sanatçılar için açık çağrı yapıyor. Valetta 2018 Avrupa Kültür Başkenti programı kapsamında gerçekleşen proje, Akdeniz adalarında yaşayan genç sanatçılardan ada hayatı ve başarı kavramları arasındaki ilişkiyi yansıtmalarını istiyor. "İnsan adaya mı yoksa adadan mı kaçar?" sorusuna cevap veren tek bir eser görseliyle başvurabileceğiniz projede, seçilen çalışmalar ortak bir enstalasyonun parçası olarak sergilenecek. Başvurmak için tıklayın!

 

LOOSENART Online Koleksiyon İçin Çağrı

Son başvuru tarihi: süresiz

Yer: Online, Londra, Roma

Fotoğrafçılar, grafik tasarımcılar ve dijital görsel üreten sanatçılar için yapılan çağrı sonucu seçilen eserler ücretsiz olarak LoosenArt Project’e dahil oluyor ve online satış için Loosenart’ın web sitesinde yer veriliyor. Eserlerin ayrıca Londra ve Roma’da sergilenme ihtimali de var. Başvurmak için tıklayın!

 

CEC Artslink'ten Independent Projects Awards

Son başvuru tarihi: 05/12/2017

Yer: ABD

CEC Artslink, Independent Projects Awards için Türkiye’nin de içinde bulunduğu 37 ülkeden her disiplinden sanatçı, sanat yöneticisi ve kâr amacı gütmeyen sanat kuruluşları için başvurularını açtı. Ödül alan katılımcılar, Amerika’da bağımsız projelerini gerçekleştirebilmek için destek alacaklar. Başvuruların Amerika’da yaşayan bir kişiden ya da kâr amacı gütmeyen bir kurumdan davet mektubuyla yapılması gerekiyor. Başvurmak için tıklayın!

 

Frieze Artist Award 2018

Son Başvuru Tarihi: 11/12/2017

Yer: New York, ABD

Mayıs ayında New York’ta ilk kez düzenlenecek olan Frieze Artist Award için başvurular başladı. Uluslarası yarışmaya tüm sanatçılar, mekâna özgü büyük ölçekli yerleştirme projeleri ile başvurabiliyor. 30,000 USD ödül bütçesi, sanatçının üretim, araştırma ve geliştirme süreci ile yol masraflarını karşılamak için kullanılacak. Başvurmak için tıklayın!

 

Sunny Art Prize 2018

Son Başvuru Tarihi: 20/06/2018

Yer: Londra, İngiltere

Londra'daki Sunny Art Centre tarafından düzenlenen Sunny Art Prize; ödüllü, uluslararası bir sanat yarışması ve sanatçılara yeteneklerini daha geniş bir kitleye sergileme fırsatı tanıyan küresel bir platform. Londra, Pekin, Guangzhou ve Makao'daki uluslararası sanat sahnelerine sanatsal ve kültürel çeşitlilik getirmeyi amaçlayan yarışmaya başvuru; resim, çizim ve fotoğraf gibi iki boyutlu eserlerden, üç boyutlu heykel, seramik ve mücevhere, çeşitli eserler ile yapılabiliyor. Başvurmak için tıklayın!