Güncel Sergi

Printed '18

Sanatın ulaşılabilir olması gayesiyle yola çıkan Mixer, 2014 yılından itibaren her sene gerçekleştirdiği "PRINTED" sergi serisinin 4. edisyonunu bu sene 19 Nisan - 2 Haziran 2018 tarihleri arasında izleyiciyle buluşturuyor.

Ayrıntılar

Gelecek Sergi

Mixer Sessions III

“Mixer Sessions III" açık çağrı sonucu belirlenen 26 sanatçının işleri, 8 Ağustos - 4 Ağustos tarihleri arasında Mixer'de.

Ayrıntılar

Geçmiş Sergiler

Mediha Didem Türemen - Mitler

Mixer, Mediha Didem Türemen'in ikinci solo sergisi "Mitler"i, 3 - 23 Nisan 2018 tarihleri arasında Adahan İstanbul'daki tarihi sarnıçta gerçekleştiriyor.

Ayrıntılar

The Spirits - Bir Gecelik Enstalasyon

Mutual'in ilk performatif enstalasyonu "The Spirits - Bir Gecelik Enstalasyon" 30 Mart Cuma günü Mixer'in Sıraselviler adresinde!

Ayrıntılar

Teşbihte Hata Olmaz

“Teşbihte Hata Olmaz” sergisi yazıya geçirilmiş sözün görsellikle birleştiği noktalarda teşbihin kazandığı yeni anlamlara bakmayı hedefliyor.

Ayrıntılar

Eda Soylu - Anneannemin Evinden Kalanlar

“Anneannemin Evinden Kalanlar”, Eda Soylu’nun gidenin ardında oluşan boşluğu, arkasında bıraktığı ev, eşyalar ve gölgeler üzerinden algılayabilme çabasıdır.

Ayrıntılar

Art Stage Singapur 2018

Mixer, 25 - 28 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen Asya kıtasının önde gelen çağdaş sanat fuarı Art Stage Singapur’a Berkay Bugdan, Sibel Kocakaya ve Alican Leblebici ile gidiyor.

Ayrıntılar

Hayvanların Tarafı

Adını Nazlı Karabıyıkoğlu’nun Hayvanların Tarafı adlı hikaye kitabından alan bu sergide bir araya gelen işler insandan ve uygarlıktan uzaklaşıp hayvan ve tabiata dair ihtimallere odaklanıyor.

Ayrıntılar

Işıl Arısoy Kaya - Uyuyor musun?

Işıl Arısoy Kaya bilinçaltında yatan imgelerin yüzeye çıkışına ve insanın, özünü bulma yolundaki arayış sürecine odaklanan ‘’Uyuyor musun?’’ başlıklı ilk kişisel sergisiyle 20 Ocak 2018’de izleyiciyle buluşuyor.

Ayrıntılar

MİSAFİR: Umulmadık

MİXER Aralık ayında "Misafir"lerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor!

Ayrıntılar

Gökçe İrten - Muhit

Mixer, Gökçe İrten’in kentsel dönüşüm ve bunun bireyler üzerinde yarattığı hissiyata odaklanan kişisel sergisi “Muhit”i 15 Aralık itibariyle izleyiciyle buluşturuyor.

Ayrıntılar

Ahmet Sarı - Altüst

Ahmet Sarı, “Altüst” olarak adlandırdığı yeni sergisinde, toplumların değişen güç dengesini, aynı nesneler üzerinden farklı anlatılar geliştirerek günümüz yaşam döngüsünde tartışmaya açıyor.

Ayrıntılar

Devinim Algısı

Mixer, 27 Ekim-9 Aralık tarihleri arasında foto muhabirliği konusu üzerine sanatçılar Kürşat Bayhan, Çağdaş Erdoğan, Furkan Temir ve Murat Şaka’nın fotoğraf medyumuyla ürettikleri işleri “Devinim Algısı” başlıklı sergide bir araya getiriyor.

Ayrıntılar

o+oma+a

Mixer bu sezonu “o+oma+a” isimli teknoloji ve insan arasındaki organik sınırların ince çizgisinde ilerleyen sıra dışı bir sergi ile 20 Eylül 2017’de açıyor!

Ayrıntılar

Contemporary Istanbul 2017

14 - 17 Eylül tarihleri arasında, Mixer ve sanatçılarını İstanbul Kongre Merkezi fuar alanında B1-117 numaralı standda görebilirsiniz!

Ayrıntılar

Mixer Session II | Karakutu

Mixer Sessions II'nin kazananı Burcu Bilir'in projesi Karakutu oldu!

Ayrıntılar

Printed '17 "The Multiplier Effect"

Mixer’in çağdaş sanatı ulaşılabilir kılma hedefine paralel olarak başlattığı sergi serisi Printed, 2017’de “The Multiplier Effect” seçkisiyle devam ediyor!

Ayrıntılar

Kapsama / Kavrama

Aynı mekan içerisinde iki sanatçının ayrı sanatsal pratiklerinin bir araya geldiği bu sergi, bütün olarak işlerinin yer aldığı bir ilk olma niteliğini taşıyor.

Ayrıntılar

Yarış Pilotu ve Gölgesi

Eren İleri, Mixer Açık Depo’da yer alan fotoğraf serisi “Yarış Pilotu ve Gölgesi | The Racing Driver And His Double” ile insan ve teknoloji arasındaki doğanın ve doğal yeteneklerinin ötesine “uç noktalara” taşınmış ilişkiyi

Ayrıntılar

İzler

İzler, sanatçıların belleklerinde yer alan an’ların dışavurumu olarak tasarladıkları mekânları izleyici ile karşılaştırıyor.

Ayrıntılar

Gözlemlenir Gerçekler

Mixer, 20 Ocak - 1 Mart arasında 5 farklı sanatçının kişisel projelerinden oluşan olan bir sergiye yer veriyor!

Ayrıntılar

20'sinden Sonra

Farklı sanatçıların kişisel projelerini sergilemeyi sürdüren Mixer Açık Depo'da, Burak Kabadayı’nın ’’20’sinden Sonra’’ isimli projesi yer alıyor!

Ayrıntılar

Art Stage Singapore 2017

Mixer, 12-15 Ocak 2017 tarihleri arasında Berkay Buğdanoğlu’nun son serisi ‘Reclamation’ ile yeniden Art Stage Singapur’da olacak. E8 numaralı standımıza bekliyoruz!

Ayrıntılar

İç Yüzey

Sanatçının son dönem fotoğraf, video ve yerleştirme çalışmalarına yer veren sergi, insanın kendisi ve çevresiyle kurduğu güven ilişkisini korunan ve gizlenen olgular üzerinden işliyor.

Ayrıntılar

Contemporary Istanbul 2016

3 - 6 Kasım tarihleri arasında, Mixer ve sanatçılarını İstanbul Kongre Merkezi fuar alanında B1-130 numaralı standda görebilirsiniz!

Ayrıntılar

Negative Pleasure

Yüceliği ve güzelliği, ses ve ışık gibi uyaranların yoğunluğu üzerinden deneyime açan “Negative Pleasure” sanatla ilişkili felsefe kavramlarını animasyonlar ve optik oyuncaklar kullanarak aktarıyor.

Ayrıntılar

Orası

Bursa Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleşecek Mixer’in hazırladığı karma sergi “Orası”, yeni mekanları ve hikayeleri konu edinen 33 sanatçıyı bir araya getiriyor...

Ayrıntılar

4çarpı4

Mixer, Foto İstanbul etkinliğine paralel olarak, Ekim ayında dört genç fotoğraf sanatçısının son dönem işlerine ev sahipliği yapıyor...

Ayrıntılar

Reclamation

Mixer sezon açılışını Berkay Buğdanoğlu’nun son dönem çalışmalarını içeren kişisel sergisi Reclamation ile yapıyor!

Ayrıntılar

Asimetrik Bağ

Asimetrik Bağ, Nashville ve İstanbul’dan sanatçıları, 6 aylık işbirliği üzerine kurulu bir ilişki içinde eşleştirerek, politik ve sosyolojik “asimetrik” dinamiklerin sanatçı pratikleri ve işbirlikleri üzerindeki etkisini araştırıyor.

Ayrıntılar

Grid

Mixer’in yeni sergisi “Grid”, çalıştığı düzlemi eşit parçalara bölen, bu parçalarla bütün arasında ilişki kuran, gridi kuralları ve sınırları belirleyen bir şablon olarak ele alan sanatçıların işlerini bir araya getiriyor.

Ayrıntılar

Son Çıkış

“Son Çıkış”, 20 milyona ulaşan şehir nüfusuna rağmen yaklaşık 1 saat uzaklıkta şahit olduğunuz iklim ve bitki örtüsü size Anadolu’da bir kasabada hissettirirken kısa bir süre içerisinde bunun kaybolduğuna tanık olmanın üzücü sürecini aktarıyor...

Ayrıntılar

Mixer Sessions I

Mixer Sessions I sergisinde çağdaş sanatın anlatım yollarındaki yaratıcı yolculuğun henüz başında olan sanatçıların eserleri görülebilir!

Ayrıntılar

Printed'16

Yerli ve yabancı sanatçıların edisyonlu eserleri Mixer’de...

Ayrıntılar

Mixer @ STROKE Art Fair Münih

Mixer, 4 - 8 Mayıs tarihleri arasında STROKE Art Fair Münih'te!

Ayrıntılar

Kağıt Üzerine

Mixer’in 1 Nisan tarihinde açılacak olan sergisi Kağıt Üzerine, farklı disiplinler ile çalışan sanatçıları “kağıt üzerine” bir diyalog kurmak adına bir araya getiriyor.

Ayrıntılar

Masturbation

“Sevgili izleyici; bu sergide göreceğin yapıtlar, yaratıcının kendi için bir dünya kurma meselesinin bir kurgusudur. Biraz çoğalma ve biraz var olma duygusudur. Her sanatçı kendi kurgusuyla ve yaratım süreciyle dâhil olmuştur bu sergiye."

Ayrıntılar

Binary Prints – Music Portraits

Mixer, Katalan sanatçı Alex Trochut’un “Binary Prints – Music Portraits” sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kendi yarattığı tekniği kullanarak hazırladığı baskılarda Trochut, müzisyenlerin işlerini ve kimliklerini yansıtıyor.

Ayrıntılar

İmgeyle

Fotoğraf kavramının günümüzde ne anlama geldiğini araştıran “İmgeyle” sergisi, bu konu üzerinde çalışan sanatçıların, fotoğraf ve video mecraları arasındaki sınırları bulanıklaştıran işlerini bir araya getirerek geçirdiği evrimi inceliyor.

Ayrıntılar

Nonlinear Future

Nonlinear Future, 3 Aralık – 10 Ocak 2016 tarihleri arasında Mixer’in Sıraselviler Caddesi No:35’teki yeni mekânında!

Ayrıntılar

Shuffle

42 Maslak Art!SPACE, ‘Gallery Spotlight’ etkinliklerinin ilkinde Mixer’i ağırlıyor.

Ayrıntılar

Marc Quinn - Prints

Mixer Karaköy, yerleşik güzellik anlayışına dair sınırların ötesine geçip, estetik kavramını baştan tanımlayan Marc Quinn’in çalışmalarına ev sahipliği yapıyor.

Ayrıntılar

Mixer Açık Depo Seçkisi

Mixer’de Açık Depo seçkileri devam ediyor!

Ayrıntılar

(re)present exhibist: 2 years

(re)present exhibist: 2 years, 1 Eylül – 11 Ekim 2015 tarihleri arasında Mixer’de!

Ayrıntılar

Son Çıkış

Mixer Karaköy’de ’Son Çıkış’ sergisini 1-30 Eylül tarihlerinde ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıntılar

Fotoğraf Kitabı Üzerine Çalışmalar

Sabancı Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi öğrencileri işlerinden oluşan seçki 24 Temmuz – 28 Ağustos tarihleri arasında Mixer’de!

Ayrıntılar

Rapor

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencileri ‘Rapor’ sergisi ile 24 Temmuz – 2 Ağustos 2015 tarihleri arasında Mixer’de!

Ayrıntılar

Borders and Boundaries

The Berlin-Istanbul Quarter Sanatçı Platformu “Borders and Boundaries” sergisiyle Mixer’de!

Ayrıntılar

Printed’15

Yerli ve yabancı sanatçıların edisyonlu eserleri Mixer’de...

Ayrıntılar

Çizgi

Karma desen sergisi “Çizgi” 27 Mart 2015 – 26 Nisan 2015 tarihleri arasında Mixer’de!

Ayrıntılar

Kendine Yakın

Gülşah Bayraktar’ın ‘kendine yakın’ adlı kişisel sergisi 06 Şubat 2015 – 22 Mart 2015 tarihleri arasında Mixer’de!

Ayrıntılar

Olasılıklar ve Tercihler

“Olasılıklar ve Tercihler” adlı karma video seçkisi 23 Ocak – 15 Mart 2015 tarihleri arasında Mixer Açık Depo’da!

Ayrıntılar

Yok-Yer

Karma sergi “yok-yer” 19 Aralık 2014 – 1 Şubat 2015 tarihleri arasında Mixer’de!

Ayrıntılar

Chaoskampf

Mixer, 7 Kasım - 14 Aralık tarihleri arasında Berkay Buğdanoğlu'nun solo sergisi Chaoskampf'a ev sahipliği yapıyor.

Ayrıntılar

Workshop: The New Locality by Design Critique Platform

Polonya-Türkiye ilişkilerinin 600. yılı ve İstanbul Tasarım Bienali paralel etkinlikleri kapsamında gerçekleşen “Yeni Yerellik / Workshop.The New Locality” Mixer'de!

Ayrıntılar

The Built Environment - Lower East Side İstanbul'da

The Built Environment - Lower East Side İstanbul’da 19 Eylül – 02 Kasım 2014 tarihleri arasında Mixer’de!

Ayrıntılar

Varolmayan Resimler

Mixer, 16 Temmuz – 14 Eylül tarihleri arasında küratörlüğünü Mehmet Kahraman ve Elvin Vural’ın yaptığı Varolmayan Resimler adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

Ayrıntılar

Pixels of Identities - İstanbul

Mixer, fotoğraf, video sanatı, enstalasyon ve performans sanatından işlerin sergilendiği bir festival olan International ArtExpo’ya 1 Temmuz-10 Temmuz tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor...

Ayrıntılar

Yarın Yapayalnız

Yarın Yapayalnız, 23 Mayıs – 29 Haziran 2014 tarihleri arasında Mixer’deydi!

Ayrıntılar

Erör

Cins’in kişisel sergisi “Erör” 9 Mayıs – 22 Haziran 2014 tarihleri arasında Mixer’deydi!

Ayrıntılar

Homo Evolution

Kerem Ağralı'nın solo sergisi Homo Evolution 13 Şubat - 23 Mart tarihleri arasında Mixer'deydi!

Ayrıntılar

Dilemma

Mixer, 3 Ocak – 9 Şubat 2014 tarihleri arasında Mehmet Kahraman’ın küratörlüğünde düzenlenen Dilemma adlı sergiye ev sahipliği yaptı.

Ayrıntılar

Sanıldığı Gibi Değil

Özge Enginöz'ün kişisel sergisi 'Sanıldığı Gibi Değil' 15 Kasım - 22 Aralık 2013 tarihleri arasında Mixer’deydi.

Ayrıntılar

Mixer Editions Seçkisi

Mixer Editions, yeni koleksiyonculara ve sanatseverlere uygun fiyatlara orijinal işler sunarken, sanatçılara da daha fazla kişiye ulaşma fırsatı yaratıyor.

Ayrıntılar

Kayıt - Karma Sergi

Öznur Güzel Karasu’nun küratörlüğünü yaptığı Kayıt adlı karma sergi 04 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında Mixer’deydi.

Ayrıntılar

Hotel Italia - Karma Sergi

Nostra Signora’nın küratörlüğünü yaptığı ‘Hotel Italia’ adlı karma sergi 10 Eylül – 29 Eylül tarihleri arasında Mixer’deydi.

Ayrıntılar

Mixer Sezon Seçkisi '13

Mixer Sezon Seçkisi 2013'te geride bırakılan sergi sezonunun en beğenilen işlerine yer verildi.

Ayrıntılar

Marmara Üniversitesi GSF Uluslararası Öğrenci Trienali

Mixer, 6. Uluslararası Öğrenci Trienali kapsamında dünyanın dört bir yanından gelecek olan sanat-tasarım öğrencilerinin eserlerine kapılarını açtı.

Ayrıntılar

‘Benden Ne İstiyorsam Onu Yap!' - Karma Sergi

Nihan Çetinkaya’nın küratörlüğünü yaptığı ‘Benden Ne İstiyorsam Onu Yap!' adlı karma sergi 3 Mayıs – 2 Haziran 2013 tarihleri arasında Mixer’deydi.

Ayrıntılar

Berkay Buğdanoğlu - GRIGORI

Buğdanoğlu, son dönem çalışmalarını içeren sergisini, lüks tasarım markalarının demode olmuş ve bu nedenle çürümeye bırakılmış tabelalarını, yıkım estetiğini vurgulayan bir görsellik üzerine kurguluyor.

Ayrıntılar

Salt Soyut

Funda Alkan, Yeni Anıt, Ahmet Duru, Eceşan Erdem, İsmail Anıl Güzeliş, Ahmet Sait Kaplan, Hakan Kırdar, Gülay Yaşayanlar, Orhan Yıldız’ın katılımıyla düzenlenen sergi, soyut sanatın güncel örneklerini biraraya getiriyor.

Ayrıntılar

Yeni Algı - Beden ve Sınırlar

Kocakaya’nın son dönem çalışmalarını içeren sergi, sanatçının tepkisel dışavurumlarını kendi bedeni üzerinde kurguladığı durumlara dönüştürmektedir.

Ayrıntılar

Bağlantısızlar

Tophane’nin yeni sanat platformu Mixer'in 23 Kasım 2012'de açılan ilk karma sergisi 'Bağlantısızlar', ismini herhangi bir pakta ait olmayı reddeden devletlerin oluşturduğu 'Bağlantısızlar Hareketi’nden alıyor.

Ayrıntılar

Her Güzelin Bir Kusuru Var

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, bu yıl birincisi düzenlenen İstanbul Tasarım Bienali’nin Akademik Programı kapsamında “kusurluluk” temasını Mixer’in mekan sponsorluğunda bir sergiyle mercek altına alıyor.

Ayrıntılar