Video Gecesi

  • Tarih: 15 Eylül 2015 Salı

Video Gecesi @Mixer Yazlık

Video Gecesi’nde çalışmaları gösterilecek sanatçılar:

Ferhat Özgür, Volkan Kızıltunç, Can Büyükberber,

Sırma Doruk, Sinem Serap Duran, Bahar Yürükoğlu,

Julie Nymann, Joe Hamilton

Yer: Mixer Yazlık

Tarih: 15 Eylül Salı, 19:00 – 23:00

Mixer’in Karaköy’deki mekânı Mixer Yazlık’ta gerçekleştirilecek etkinlik, aynı zamanda işleri daha önce Mixer’de sergilenmiş sanatçıların son çalışmalarını görme imkânı sunuyor.

Mixer, film ve video etkinlikleri kapsamında gerçekleştireceği gösterimde, farklı içeriklere ve medyumlara sahip işleri bir araya getiriyor. Ferhat Özgür’ün sınırsız özveri ve fedakârlık kavramlarını sorguladığı çalışması ‘Cimon & Pero’ Antik Roma tarihçisi Valerius Maximus’un “Antik Roma’nın Unutulmaz Amelleri ve Deyişleri’nin Dokuz Kitabı”nı yeniden yorumluyor. Dışarı ve içeri arasındaki ilişki kavramıyla ilgilenen Julie Nymann, şişe ve el metaforları üzerinden değişime odaklanan çalışması ‘Bottled’da şişe ve eli büyülü bir hikâyenin nesnelerine dönüştürüyor. Kişisel meselelerle sosyolojik durumları ilişkilendirerek kaotik olana yer açan Sırma Doruk yine bu ikisi arasındaki mücadeleyi gündeme getiriyor. Teknoloji ve materyalleri kullanarak yarattığı ‘Regular Divison’ işinde Joe Hamilton, grifit ve kompleks kompozisyonun ‘online’, ‘offline’ ve bu ikisi arasında kalmış olma durumlarını irdeliyor. Sinem Serap Duran ise ‘Sea Level’ videosuyla gündelik hayatın rutinliğini video döngüleri içinde yeniden inşa ediyor.

“Video Gecesi” gösterimini 15 Eylül Salı günü saat 19:00 – 23:00 saatleri arasında Mixer Yazlık terasta izleyebilirsiniz.

Adres: Mumhane cad. No:48 / Karaköy